"Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli."
Jan Paweł II
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

AKADEMIA

Akademia - (łac. academia, gr. Akadémia) – początkowo zgromadzenie uczonych lub artystów, którzy kształcili się pod kierunkiem wybitnego autorytetu, mające na celu rozwój nauki i sztuki. Nazwa wywodzi się od starożytnej szkoły Platona założonej w gaju Akademosa.
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni
Niepubliczną placówką szkolnictwa wyższego. Realizując misję upowszechniania wiedzy określoną w Deklaracji Bolońskiej, zachowuje wysokie standardy procesu dydaktycznego obowiązujące w Unii Europejskiej i współtworzy europejską przestrzeń szkolnictwa wyższego.
Akademia Obrony Narodowej
Celem studiów w Akademii Obrony Narodowej jest uzyskanie przez jej wojskowych absolwentów wiedzy i nabycie umiejętności niezbędnych do pełnienia funkcji w dowództwach, sztabach, uczelniach, instytucjach wojskowych i cywilnych związanych z obronnością państwa.
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie
Jako ośrodek akademicki Uczelnia ma ambicje wzbogacania swego potencjału badawczego i dydaktycznego, rozwijając nurt badań podstawowych i aplikacyjnych oraz doskonaląc warsztat dydaktyczny.
Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
Uczelnia historycznie i geograficznie uprzywilejowana, która powyższy fakt umiejętnie przekuła na dorobek noszący znamiona sukcesu, wpisując się jednocześnie w swoją tradycję dbałości o nieustanny rozwój placówki.
Collegium Civitas
Collegium Civitas to od lat plasująca się w czołówkach rankingów niepubliczna uczelnia akademicka w Warszawie. Oferuje studia po polsku, angielsku, oraz programy polsko-angielskie. Prowadzi studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, program doktorski. Kształci w obszarach: Dziennikarstwo
Wojskowa Akademia Techniczna
Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie jest wojskową, akademicką uczelnią publiczną działającą od 1951 roku. Jako uczelnia publiczna nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej, Akademia kształci studentów i prowadzi badania naukowe.

Wieści z uzelni  |  Wieści ze szkół  |  Współpraca  |  O nas  |  Forum        W górę

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it.

I understand